NM - 2. kapitola

29. května 2014 v 20:03 | Eleanor |  Unpredictable Molly
Poupravená kapitola, je tam ještě kousek z 1. dílu a půlka z dalšího... myslím, že je to lepší, než jak to bylo původně.Druhý den ráno jsem se vzbudila s doměním, jestli ještě uvidím Erica. Přišlo mi to divný, když se mi o něm i zdálo. A ještě divnější mi přišlo, že je přítel mé matky. A pořád bádám nad otázkou, kolik mu může tak být. Musím si o něm zjistit víc, než co by mi řekla má matka.
Když jsem dorazila do školy narazila jsem na svou nejlepší kamarádku, Klaudii.
"Mo! Tohle musíš vidět! Honem," sotva ke mě dorazila a už mě táhla za ruku kamsi ke skříňkám. Určitě mi zas chtěla ukázat nějakýho kluka, do kterýho se právě zamilovala a potom má zas určitě v plánu mi o něm básnit celý dopoledne. Ale když jsme se konečně zastavily, přála jsem si aby to, na co jsem myslela, byla pravda, protože tohle já neunesu. Stála tam nějaká nová holka, která se držela za ruce s Dominicem - mým klukem, tedy nedávným klukem. Není to skoro ani dva týdny a on už se rozhodnul mě rozdrtit? A kdo je ta holka? A o co se to snaží? Ta holka se na něj usmívá jako by s ním byla. Možná, že taky je. Ale ne, Dominic by něco takového neudělal. Co to tu povídám, přece nebude navždy truchlit z jednoho vztahu, navíc byla jsem to já, kdo to ukončil. Ale na té holce něco je, a to musím zjistit.
Konečně jsem se pohnula z místa a potom co Dominic zalezl do třídy, jsem se vydala k ní. Klaudia šla hned s semnou, jako to dělávala vždycky. Vždy šla semnou, aby viděla co se bude dít, a nějakým způsobem se do toho připojit.
"Ahoj, ty jseš tu nová?" zeptala jsem se po okamžiku, co jsem jí sledovala jak si hraje se svými dlouhými hnědými vlasy.
"Už to tak bude," odpověděla stručně a pozdrav ignorovala a potom si mě prohlídla... "Já jsem Larissa," odsekla po chvilce rychleji.
"...a já jsem.."
"Molly. Já vím, a tvoje kamarádka Klaudie" přerušila mě opět s chladným obličejem. Odkud zná mé jméno? Copak Dominic už o mě mluvil? A proč má ta holka takový odstup? Co má za problém?
"Jak znáš moje jméno?!"
"A taky to moje?" přidala se ke mě i Klaudia.
"Nekřivdi Dominicovi, ten o vás nemluvil. Když dovolíš....." odpověděla jako kdyby věděla, na to právě myslím a potom přes mě odešla kamsi do třídy. Nevím co si mám o tom myslet. Neměla slov. Ještě nikdo mi poslední dobou tak nevzal slov, v jednu chvíly jsem se prostě cítila jako bych neměla co říct, a teď... jako kdyby se mi ty slova braly na povrch a já nevěděla, co první vyslovit.
***
Když jsem dorazila domů a semnou i Klaudia, máma nebyla ještě doma. Na stole v obýváku ležel její telefon. To je divný, máma si ho přece vždy bere. Nejspíš na něj zapoměla. Najednou my vlítla do hlavy jistá myšlenka. Co když tam budou nějaký zprávy od Erica? Samozdřemě že budou. Musím se kouknout, máma to jistě nepozná.
"Molly co to děláš?" hlesla po mě Klaudia, když zahlédla jak se chystám sebrat mámin mobil. Nevšímala jsem si její poznámky a chystala se kouknout do zpráv. Na nejnovější zprávě stálo: 'příjdu za půl hodiny, budeš doma?' Zpráva byla od Erica, odeslaná přesně před 20-ti minutama. To znamená, že tu za chvíly bude. A máma tu není! Aspoň si s ním můžu promluvit. Ale sama, musím se nějak zbavit Klaudii.
Najednou mě i jí zapípal mobil, znamení na novou sms. Stálo tam; "Dnes večer - 19:00, párty u bazénu, adresa...". Byla to zpráva od nějakýho anonyma, nejspíš se opět jedná o párty, kde je pozvaná celá škola. A taky skvělá příležitost jak teď poslat Klaudii domů než příjde Eric.
"Klaudi, víš co to znamená?"
"Že to bude další párty s plno sexy klukama bez trička?"
"Em.. to taky, ale především, že se musíme připravit, upravit a tak a to něco potrvá.."
"Skvěle. Můžeme se připravit u tebe."
"No víš, máma je zachvíly doma a já mám ještě nejaký povinnosti, takže... se sejdem tam?"
"Tak fajn, a vem si něco svůdnýho," a potom odešla. Cítila jsem se trošku provinile, že jsem jí lhala, ale musím si s nim promluvit a nemůžu mu představit mou střeštěnou kamarádku, která by ho vslékala pohledem.
Když jsem se poté chtěla jít převléct, někdo ťukal na dveře. Takže jsem ovšem neměla šanci na něj zapůsobit, protože jsem byla oblečená opět úplně tuctově - úzké džíny a růžový svetr.
Šla jsem otevřít a nasadila překvapený a nečekanný pohled.
"Ahoj Molly, je tvá máma doma?" zeptal se mě Eric, když vystoupil ze svého auta.
"Je ahoj Ericu, máma ještě nepřišla, ale bude tu každou chvílý, nechtěl bys počkat vevnitř? Jsem si jistá, že už je na cestě," odpověděla jsem i s nabídkou a doufala, že opravdu vstoupí. Potom se na mě pousmál, a já si uvědomila, že takhle se mi objevil ve snu. Při tom okamžiku jsem se cítila trochu divně, připadalo mi to jako bych přebírala své matce přítele.
"Klidně, rád si s tebou popovídám," odpověděl po chvilce, jakoby věděl, že s ním mluvit chci. Usmála jsem se a nechala otevřené dveře, aby mohl vstoupit dovnitř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 nebo Vlčí Lady Ginny123 nebo Vlčí Lady | Web | 1. června 2014 v 11:52 | Reagovat

Už se těším na další kapitolu :)

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 1. června 2014 v 12:06 | Reagovat

To jsem ráda. :D Dneska bude. ;)

3 Ginny123 nebo Vlčí Lady Ginny123 nebo Vlčí Lady | Web | 1. června 2014 v 13:46 | Reagovat

Super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama