Prolog + Začáteční kapitola

9. června 2014 v 15:18 | Eleanor |  Sophie
Tak tu přináším konečně prolog se začáteční kapitolou, která je defacto jakoby 1. kapitola. Název je nakonec "Sophie", jelikož hlavní hrdinka se tak jmenuje. Jop, 'úplně originální' název, ale co už... minulý týden jsem to už nestihla, takže opožděně, ale přece jen...Prolog
Sophie je mladá, krásná, ctižádostivá dívka, která přišla o svoji matku dřív, aniž by ji stihla poznat. Umřela totiž těsně po porodu. Mateřskou lásku ji ale oplácí její otec Monrose, kterého má stejně tak ráda, jako sebe. Je totiž také panovačná, povrchní, chladná, ale nedokáže být sobecká, aspoň ne, když se jedná o otce.
Společně s otcem sice žijí v 21. století, ale její otec jako by pořád žil v domění za mravů z jeho mladých let.
Sophie proto tak žije dvojitým způsobem - přizpůsobuje se životu, kterýmu ji otec vedl. Zároveň ale žije jako klasická středoškolačka.
Co se ale stane, když se tyto dva odlišné světy spojí?

- - - - - - - - - - -
"Tati, co říkáš na to, že bychom si zítra udělali venku piknik? Zítřek bude sluneční," ptala se zasněně hnědovlasá dívka s kakaovými oči, zdřejmě svého otce, který vypadal, že právě přešel ze středního věku. Díky tomu nevypadali jako otec s dcerou, ale zároveň by si je nikdo nespletl s párem.
"To by bylo skvělé," odpověděl nepřítomně Monrose a listoval ve svém deníku za katedrou, která splývala s nábytkem. Vše bylo tak starodávné, ale přesto vkusné. Monrose byl bohatý podnikatel, udržovaný dům si mohl dovolit se vší parádou.
Sophie si právě dolakovala nehty a zadívala se z okna ven na jarní liják.
"Sophie, začal se ti už nějaký hoch dvořit?" zeptal se najednou otec, který zaklapl deník a pohlédl na dceru, která právě odvrátila oči od okna na otce. Zamyslela se. Nežeby ji žádný nechtěl, jenže ona nechtěla je. Nikdy pro ni nikdo nebyl dost dobrý, aby utkvěl v její paměti. I kdyby se jí některý vzhledově líbil, nikdy by se nezajímala o někoho, kdo není na úrovni, kdo není něco. Tím byla jasně ovlivněna otcem, který na to dbal, aby jeho jediná dcera nebyla jen tak s někým.
"Hm... nevšimla jsem si," odpověděla a stočila si na prst své kudrlny vlasů.
"Co naplat, tak někteří se už najdou..." řekl rázným tonem. Potom si stoupl a zamířil k oknu. Sophie zůstala nechápavě civět.
"Už máš čas na vdávání, Soph," řekl zas s chladnými oči otec. Ještě nikdy ho takhle neviděla. Zarazila se, nevěděla co na to říct.
"Ale..., vždyť mi bude 18, tati a není ani kdo by se chtěl ženit, aspoň v mým věku.." Odhodlala se potom koktavě.
"V 18-ti letech jsme byli s tvojí matkou svoji, co je na tom špatného? Morganovi je 25 let, vysokou má za sebou a uchází se o tebe už dlouho. Navíc je z dobré rodiny," namítal Monrose.
"Nemůžeš mě přece nutit," řekla poněkud klidným hlasem. Morgana zná odmala, nikdy si však nebyli blízcí a on byl do ní tajně zamilovaný, což dobře věděla, a což ji také velmi děsilo.
"To ne, to vůbec, ale sama na to přistoupíš, uvidíš. Prosím. Jen ho líp poznáš," domlouval otec své dceři, která by pro něj udělala cokoli, jenže momentálně byla na vážkách.
Jen se s ním líp poznat, já potom rozhodnu....znělo ji v hlavě. Co tím přece jen ztratí?
"Tak dobře," připustila nakonec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teteyza12 Teteyza12 | Web | 9. června 2014 v 17:53 | Reagovat

Krásný začátek. Vypadá to zajímavě. Uvidíme co bude dál. ;)

2 eleanoriny-povidky eleanoriny-povidky | E-mail | 9. června 2014 v 18:31 | Reagovat

Díky, Tete :D

3 Teteyza12 Teteyza12 | 10. června 2014 v 21:48 | Reagovat

[2]: Není zač. ;) Opravdu skvělé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama