Trochu jiný příběh Krvavé Mary

30. června 2014 v 11:48 | Eleanor |  Jednorázové
Žánr: horor, mystery, fantasy
Postavy: Mary
Můj názor: Moje fantasie se při této jednorázovce určitě nešetřila. Mám tam pár chyb, není to nic moc, ale je to rozhodně lepší než ta předešlá jednorázovka. :D


Když je člověku horko a nemůže za letních večerů usnout, většinou si zajde pro vodu, nebo leží odkrytý a kouká do tmy. Přemýšlí o tom co udělal, co mohl udělat, nebo třeba myslí na ty skvělé okamžiky, které prožil a snaží je prožít znovu tím, že si je opět představí.
Ale já... já nevím sama, co se sebou. Nejsem sama sebou. Jsem jen malá rozmazlená holka, která ztratila úplně všechno lusknutím prstu. Nemohla jsem přemýšlet nad tím, co se mi přihodilo.
Vstala jsem a zamířila k zrcadlu, které bylo vystaveno ve vstupní síni v pěstonské rodině, u které jsem žila. Přistoupila jsem k němu a zadívala jsem se do něj. Až na to večerní vedro jsem necítila absolutně nic.
Už dlouho jsem neviděla svůj odraz, který mě vždycky tak děsil. Možná to bylo tím, jaká jsem byla osobnost zevnitř a nebo navenek? Vím určitě jedno - že byste nechtěli za žádnou cenu vidět a poznat ani jedno.
Moje tvář byla pokrytá řeznou ránou z pravé strany, které byla obklopena popáleninami. Sama sebe jsem se bála.
Pevně jsem zavřela oči, a najednou mou hlavou zaputovala má největší noční můra, hrůza... má vzpomínka na den, kdy se všechno zhroutilo...
Právě jsem seděla u televize a koukala na pořad, kde nějací žoldáci vytvářeli triky s ohněm. Bylo mi teprve 13, a já chtěla sama vědět, jaké to je. Jak panovačné. Mamka nebyla doma, a táta byl zrovna práci... tedy, aspoň měl být.
Došla jsem si do kuchyňského šuplíku pro zápalky, kde je máma vždycky nechávala. Popadla jsem jich hned několik, a rychle běžela opět k televizi, aby mi neušel žádný záběr. Jak pošetilé.
Zjevně mi ale toho ušlo dost... protože v okamžiku, kdy jsem si doslova zapálila ruce, jsem nevyjekla v překvapivý úsměv jako oni, ale mými ústy vystupoval šokující řev. Rychle jsem zápalku upustila na zem a kmitala po místnosti jak divá.
Hořící ruku jsem dala pod vodu, a v ten moment to začalo nehorázně svědět a pálit. Obrátila jsem se zády a spatřila, jak nám obývák hoří odzákladu... zděsila jsem se a o něco zakopla. Na zemi byl nějaký drát, kerého jsem si všimla až teprve teď, o který jsem se zahákla v obličeji. Vytriskla mi z toho krev a já si v tom momentě uvědomila, že je táta doma. Ten drát byl jeho.
A potom... potom.. jsem usla. Pak už jen stojím venku obklopená hasiči a záchranou službou, kteří hlásí, že můj táta uhořel...
Konec.
Otevřela jsem oči a měla jsem co dělat abych hned teď za místě nezačala řvát. Pokaždé co zavřu oči, se mi představí tohle. Ten pocit beznaděje, ta pošetilost, ten dým.. ta hloupá minulost, co mě všude doprovází!
Koukla jsem se na stoleček vedle zrcadla, a na něm jsem spatřila kapesní nůžky. Ruce se mi rozklepaly a moje nutkání bylo stále intenzivnější.
Tentokrát při každým mrknutí se mi vracela ta hrůza... musím to zastavit... popadla jsem nůžtičky a vší silou si je ostrou špičkou namířila na pravé oko, a potom na levé. Teď už jsem opravdu vyjekla a ucpávala si pusu rukou, aby sem nepřivolala ty lidi, u kterých bydlí, a které tak nenávidím.
Mávala jsem rukama po místnosti a snažila jsem něco zachytit, ale bylo to marné. Jediné co jsem viděla, byla temnota.
Nevím jak a nevím proč, ale najednou jsem se cítila nějak jinak... nějak němě. Křičela jsem jak jsem mohla, ale jakoby mi uši vypověděly službu. Bylo to jakobych nemohla zachytit odraz, ozvěnu svého hlasu.
Namířila jsem ruce a začala jimi ve vzduchu šermovat, snažila jsem se pohnout dál... ale nešlo to. Něco mě tam zabednilo.
-----
Byla jsem v tom zrcadle. Navždy uvězněná, a pronásledována mediálními dějinami, historiky a hororovými scénáristy.
Jak se to káže odpradávana... stačí 3x po půlnoci u zrcadla zvolat: "Krvavá Mary, Krvavá Mary, Krvavá Mary," a kdo ví, možná se vám zjevím, a i vy sami poznáte můj pravý příběh.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 30. června 2014 v 12:27 | Reagovat

Hej, to bylo krutý xDD
Jednou bych to chtěla zkusit, ale kdo ví co by se stalo xDD Tak raději mlčím xDD

2 Eleanor Eleanor | E-mail | 30. června 2014 v 12:33 | Reagovat

[1]: Já to jednou zkusila, ale odpoledne a nic :D
Jinak dík za koment ;)

3 Tess Tess | Web | 30. června 2014 v 14:23 | Reagovat

Hustě ty, kámo. :D
Já bych to raději nezkoušela. Jsem na tohle strašnej zbabělec. :) Jednou jsme s kámoškama vyvolávaly Boženu Němcovou, ale pak jsme ji zase odvolaly. :D Jinak fakt úžasně napsaný. Nějak se nám z postaváků stávají spisovatelé. ;D

4 Ginny123 Ginny123 | 30. června 2014 v 15:15 | Reagovat

Taky jsem to zkoušla odpoledne xDD V noci bych to asi nedala xDD
Jinak nemáš zač :)

5 Eleanor Eleanor | E-mail | 30. června 2014 v 15:46 | Reagovat

[3]: Thanks, sweetie. ;DD
To my taky vyvolávaly ve škole ve sklepě a tos měla vidět, normálně hotový všici. :DDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama