Ošklivé káčátko

20. července 2014 v 13:39 | Eleanor |  Témata týdne
Dlouho jsem přemýšlela co bych měla na tohle téma sepsat...


Ošklivé káčátko
Jediné, co se mi při tomhle tématu vybaví, je ta pohádka. Viděli jste ji někdo? Upřímně, já nikdy. Proto mě zarazilo, že mě hned napadla.
Zrovna teď nemám moc velkou představivost, ale myslím, že ošklivé káčátko, je někdo, kdo vyčnívá z davu, zrovna ne v dobrém.
Nemusí to hned znamenat, že je nějak šeredný navenek, ale co když to znamená, že je šeredný zevnitř? O tom ale můžeme jen spukulovat, jelikož to by potom bylo něco jiného. Tomu se říká "černá ovce", nebo tak něco. Ale uvědomuji si, že to má s ošklivým káčátkem hodně společného.
"Černá ovce" se používá nejčastěji třeba v rodinách, kde jsou více sourozenců. On jediný je jinačí, v tom špatném slova smyslu. A ošklivé káčátko vyčnívá kvůli své zevnější podobě... Oba jseou něco jako vyvrhelové, ale není to nic, co by se nedalo změnit.
Jak už se říká, z ošklivého káčátka se může stát překrásná labuť, a již zmiňovaná "černá ovce", může jisto jistě překvapit tak, jak by nikdo nečekal. Může být třeba úspěšnější v životě, než jeho sourozenci, apod.
A na závěr ... v životě by se nemělo koukat na vzhled, a ani na to, jakou máte pověst. ;)

Takže tak nějak jsem si vybavila něco 'smysluplného' na toto téma. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 20. července 2014 v 13:56 | Reagovat

Myslím, že nemáš tak úplně pravdu... Podle mého není ošklivé káčátko tak úplně někdo, kdo vyčnívá z davu. I když jsi pohádku neviděla, určitě jí znáš. Nešlo tam o to, vyčnívat z davu, ale o tu proměnu, že i z něčeho ošklivého se může stát něco krásného a podobně.

2 Eleanor Eleanor | E-mail | 20. července 2014 v 20:23 | Reagovat

[1]: Máš asi pravdu. Taky jsem tam zmínila, že se z ošklivého káčátka může stát krásná labuť. :D Takže v poho, dík za koment.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama