Prolog + 1. kapitola - Začátek

31. července 2014 v 12:37 | Eleanor |  Magické pouto
Prolog
Když vám zemřou rodiče, vždy to na vás zanechá nějaké stopy. Ale když jste čarodějky, které se musí všechno sami naučit, bez toho, aby jim někdo řekl, co dělají špatně a naopak, v čem jejich síla vyniká, je to jako by se snažily pro něco, o čem sami nevědí. Sestry Dumontovi žijí sice v přítomnosti, ale pořád jsou uvězněny ve stínu minulosti, která je doprovází až do budoucnosti. Chtějí se od toho odpoutat, ale vědí, že snaha je marná, protože dokud se nenaučí svou moc ovládat, dopadnou stejně, jako jejich předci.
Ve městě, v kterém žijí, o čarodějkách vědí mnoho, vždy je pokládali za něco ohavného, čeho se musí zbavit, co nejrychleji. Nevědí však, jak se poznat, to ale není potřeba, většina čarodějek a čarodějů se sami impulzivně prozradí, aniž by to měli v úmyslu.
Sestry Lilith a Maya hledají způsob, jak tohle obejít, jak naplnit tkz. poslání a přitom nepřijít k úhoně..."Proč jsme si změnily příjmení zrovna francouzského původu?" zeptala se po chvilce klidu Lilith, starší ze sester Dumontových, která věřila, že všechno má svůj význam. Je to ta chytřejší sestra, která je více na pozoru, aby nebyly prozrazeny. Má kaštanově hnědé vlasy, oči té samé barvy a plné rty. Její tvář je bledá jako sníh. Právě zaklapla jeden z máminých Grimoárů, ve kterém hledala správný způsob při vytváření lektvarů. V čarodějnictví toho věděla více než její mladší sestra Maya, ale lektvary byly její slabina, ve kterých se více orientovala právě její sestra.
"Protože Francie je super," odpověděla jí sestra pohotově a zakousla se do svého jablka. Její blonďaté kudrlny jí splývaly do tváře, očima stejnéma jako její sestra tikala po Grimoáru, který právě Lilith položila na stůl.
"To mi nepříjde jako dostatečně dobrý důvod," hlesla na to Lilith a podívala se své sestře do očí, která je jen prohodila v sloup.
"A mě zas nepříjde dostatečně dobrý důvod tu pořád zůstávat, když jsou lidi celý žhavý nás upálit," odsekla Maya a znova si ukousla malé sousto z jablka.
"Mayo, víš, že tu máme napřed poslání..." reagovala na to okamžitě Lilith.
"Jo, poslání.. poslání, jak udržet rovnováhu. Jenže místní čarodějky a čarodějové o to nestojí, jsou moc nápadní a vůbec je nezajímá, co se stalo naší rodině. Když se z toho nedokáží ponaučit, tak ať," zpustila Maya a položila své jablko na stůl, které potom Lilith kouzlem přemístila do odpadkového koše.
"To mi nepříjde spravedlivé, ale spíše mučednické," reagovala opět Lilith.
"Když to bereš takhle," odpálkovala ji Maya. Lilith ale dobře věděla, že by nikdy neodešla bez ní, protože by si sama v jiném městě nevěděla rady a hlavně, nenechala by svou sestru na pospas osudu. Je sice mladší, ale to jí neospravedlňuje v tom, jí nebránit. Obě sestry k sobě mají jistou zodpovědnost, kterou ani jedna nedokáží zastavit.
"Dobře, tak když je to pro tebe takový nešťestí, můžem odejít z tohoto města, ale já tu zůstanu a dokončím to, o co se snažili naši rodiče, protože věřím naším instinktům. Vím, že to můžeme zvládnout, ať už je situace jaká je," řekla ostrým hlasem Lilith a nasadila vážný pohled, čekajíc jak bude její mladší sestra reagovat. Věděla, co čekat, jen nevěděla, jak se toho její sestra zhostí. Zná ji sice líp než kdokoli jiný, ale ještě nikdy jí nepřestala překvapovat.
"Jenže já bez tebe neodejdu, ani kdybys sebevíc chtěla. Mě se jen tak nezbavíš," odpověděla po chvilce ticha, kde na sebe obě sestry upřeně zíraly. Obě se najednou rozzářily.
"Nevěřím našim instinktům, ale věřím tobě, sestro," dodala potom ještě Maya.
"My to zvládneme," odsekla Lilith a objala svou sestru.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 31. července 2014 v 13:47 | Reagovat

Wow, opravdu hodně zajímavá povídka :) těším se na další kapitolu :)

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 31. července 2014 v 18:58 | Reagovat

Díky, Ginn:)Zkusím se přidat další kapitolu už zítra. ;)

3 Ginny123 nebo Vlčí Lady Ginny123 nebo Vlčí Lady | Web | 1. srpna 2014 v 12:24 | Reagovat

Za málo :) Náhodou je to úžasná kapitola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama