Vliv

1. července 2014 v 20:34 | Eleanor |  Témata týdne
Rozhodla jsem se psát články na Témata týdne. Nejsou to žádné povídky, ale názory na vybrané téma. Jistě o tom víte víc než já, takže.. :D Jdem na to.

VLIV...


Co si pod tím mám představit? Napadá mě hned několik věcí.
Vliv je něco, kvůli čemu se lidé a cokoliv jiného stávají někým jiným... Čili, odůvodňuji to tak, že dělají věci, které by normálně neudělali. Nebo je tu taky ten fakt, že dělají něco bez svého vlastního vědomí.
Teď směřuji na nejznámější vliv a to, když se člověk stává nezodpovědným a nebezpečným sobě a lidem kolem sebe. Lidé pod vlivem alkoholu.
Nemám nic proti tomu, když si člověk čas od času "dá do nálady", ale lití do sebe chlast za chlastem hlava-nehlava, to už je trošku moc, nemyslíte?
Alkoholici jsou vlastně paralyzovaní od vidění pravdy, co to s nimi dělá. Oni si totiž myslí, že jsou střízlivý, nebo něco na ten způsob.
Když jsou lidé pod vlivem alkoholu, nikdy z toho nevzejde nic dobrého. A teď si představte, co s člověkem udělá vliv pod drogami?

No, takže teď bychom mohly zase povolit.
Dále si představuju vliv, jako manipulaci. Dáme si tu příklad; Nějaká ženská si vezme nějakého grázla, který ji bude doslova "nandávat bulíky" do hlavy, tak to na ní zanechá jistý vliv, no ne?
Začne věci vidět černobíle, přesně tak, jak to vidí i on, a přesto už zkrátka neuvidí "cestu zpět".

A na závěr, abychom to nějak shrnuly... nenechejme se něčím ovlivnit, ať už přítelem, závislostí nebo na cokoli jiném. Není nad to, zůstat sám sebou...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teteyza12 Teteyza12 | Web | 2. července 2014 v 7:44 | Reagovat

Hej, kámo. Asi tak nějak bych to popsala. :)

2 Ginny123 Ginny123 | 2. července 2014 v 14:18 | Reagovat

Wow, povdený článek :)
Kámo, máš naprostou pravdu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama