4. kapitola - Přívěšek

6. srpna 2014 v 12:26 | Eleanor |  Magické pouto
Dobrýtro!:D Jop, dneska mám trochu vyladěnou náladu, takže se nedivte... Nicméně, kapitoly pokračují... Příjemné počtení. :)


"Budu muset ještě na tom taky zapracovat," hlesla Lilith, když si všimla že Maggiin pohled směřuje na její výtvory ve sklepě, kde sestry Dumontovy pracují na lektvarech. Ze sklenic, ve kterých byly Lilithiny výtvory, vycházel nazelenalý páchnoucí kouř. Byly uložené pod něčím, co vypadalo jako kuchyňský dřez.
"Myslím, že na tom nebudu o nic líp," odsekla s úsměvem Maggie a tentokrát se zahleděla na vitrínu podél stěn, ve kterých byly pečlivě přichystané lekvary všech možných barev, ve sklenicích, které patřily Maye. Na každé sklenici byl nápis, oč se jedná.
"Páni," zareagovala Maggie, která si v koutku po koutku četla nápisky lektvarů. Přidala se k ní i Lilith, která ji vysvětlovala, k čemu ty lekvary jsou užitečné. Maya mezitím přichystala ingredience na ten nejlehčí lektvar, aby se ho Maggie pokusila vytvořit. Lektvar na spaní. Stačí jenom jedna kapka, a během vteřinky kdokoliv usne. Je to ale nebezpečné, protože když se potom tomu dotyčnému nedostane do těla lektvar, který spánek zvrátí, nemusel by se už probudit.
"Tenhle tmavě modrý, který vypadá jako černý, je proti nemocem?" ptala se po přečtení Maggie Lilith, která jen pokývala hlavou.
"Myslím že ano, ale nesmíš toho vzít moc, jinak by tě to mohlo zabít, je to něco jako oblbovák. Vyléčí to různé nemoce, ale když máš nemoc v pokročilém stádiu, kdy ti hrozí smrt, může tě to samo zbavit života," pronesla Lilith nakonec.
"Správně, sestro. Vidím, že ty roky učení na tobě zanechalo nějaké stopy," vložila se do debaty i Maya, která měla už všechno přichystané.
"Jako třeba rakovina?" zeptala se Maggie.
"Ano," odpověděla Lilith.
"Moje babička měla rakovinu, zemřela před rokem," řekla se smutným pousmáním Maggie.
Nastala menší odmlka. Maggie vypadala jako by myslela na minulost, Lilith si pročítala nápisky na lekvarech a Maya jako by podezřívavě dumala v mysli.
"Počkat. Čarodějové a čarodějky nemůžou dostat nemoc, jako je lidská rakovina," prolomila ticho Maya a položila si ruce na hruď.
"Moje babička nebyla tak úplně čarodějka," odpověděla pohotově Maggie a vztyčila hlavu. I Lilith teď zpozorněla.
"Co tím myslíš?" zeptala se starší ze sester.
"Moje babička se nenarodila jako čarodějka, byla člověkem celý svůj život. Děda byl čaroděj, který ji naučil čarovat,"
"To je nemožné, lidé nedokáží kouzlit, něco takového by příroda nedopustila," protestovala Lilith, která nevěřícně kroutila hlavou.
Tentokrát Maya zůstávala potichu a listovala v dalším Grimoáru, který jim zůstal po matce.
"Já to nechápu," odsekla Maggie a přidržovala si náhrdelník na své bledé hrudi.
"Je to možné, Lil," hlesla Maya a zastavila se na stránce 366.
"Když nějaký mocný kouzelník dá půlku své moci do některého předmětu a věnuje to lidské rase, která to bude mít neustále u sebe, může se z člověka stát napůl čaroděj s plnohodnotnými schopnostmi. Ten předmět je nejčastěji prsten, náramek, nebo v tomhle případě - nejsilnější, náhrdelník," domluvila Maya a ukázala na stránku, kde byl jeden a ten samý náhrdelník, který vysel na Maggině hrudi. Byl to zcela obyčejný řetízek, na kterém vysel přívěšek s pěti hranovou hvězdicí uvnitř kružnice.
Lilith si přikryla ústa rukou a se sestrou se zaměřily očima na onen náhrdekník na Maggině hrudi.
"To je jediné, co mi po ní zbylo," odsekla jako by nic Maggie a koukla se sestrám do očí.
"Jak dlouho měla tvoje babička rakovinu, Maggie?" zeptala se potom Maya a zaklapla Grimoár.
"Já nevím, nikdy se to u ní neprojevovalo, přišlo to zničeho nic," odpověděla.
"Proč? Co to znamená?" dodala potom.
"To znamená že to musela mít už delší dobu, akorát to buď skrývala nebo to měla potlačený tím, že byla silnější a proto se k ní nemohla jen tak dostat," řekla Lilith a koukla se významně na sestru, aby ten zbytek dopověděla ona.
"Maggie, tvoje babička je ten černokněžník, který udal naše rodiče. Kdo mohl nejvíce vytěžit z toho, že všichni mocní čarodějové byli upáleni a ona jako jediná nepodezřívaná napůl čarodějka z toho mohla vyčerpat moc, která ji pomohla tu nemoc oddálit. A tenhle přívěšek, který nosíš na svém krku, je velmi nebezpečný. Má v sobě moc tisíce upálených čarodějů, včetně tvé babičky,"
"Ne, to není, to nemůže být pravda. Moje babička by nic takového neudělala!" křikla Maggie a nevěřícně kroutila hlavou.
"Když se nad tím zamyslíš, sama dobře víš, že je to tak, Maggie. Nedělej si to zbytečně těžší a radči nám pomož. Z toho přívěšku můžeme vyčerpat energii a tak udržet rovnováhu," vložila se do debaty opět Lilith.
"A nebo ji taky převrátit," hlesla nepřítomně Maya a koukala se zpříma do očí Maggie.
"Jak vám mám věřit?" zeptala se Maggie, které vytriskly do očí slzy.
"Nemusíš nám věřit, stačí když budeš spolupracovat. My pomůžem tobě a ty zas nám, všichni budou šťastní," dodala Maya.
"Neboj se, společně to dokážem, bude to v pořádku," reagovala Lilith, když se jí Maggie vrhla do náručí.
"Právě jsem zjistila, že za smrt mé rodiny může moje babička, která mě vychovala. Myslím, že to ještě chvíly nebude v pořádku," pronesla Maggie, která nepřestávala mírně vzlykat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 6. srpna 2014 v 13:49 | Reagovat

Úžasná kapitola :-)
Mayu jsem si celkem oblíbila :-D  :-D

2 myred myred | 6. srpna 2014 v 19:57 | Reagovat

Je to moc hezký, ale jak juž jsme psala, mám co dohánět. :D

3 Eleanor Eleanor | E-mail | 7. srpna 2014 v 16:53 | Reagovat

[1]: Díky :)

[2]: Děkuju.

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 10. srpna 2014 v 11:32 | Reagovat

Píšeš moc hezky. Sice jsem předchozí díly nečetla, ale jentak dál. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama