5. kapitola - Skladiště (1/2)

10. srpna 2014 v 16:42 | Eleanor |  Magické pouto
Nová kapitolka! Nebudeme to protahovat... :D Příjemné počtení :)


"Jak to myslíš, že se Maya ztratila?" vyhrkla tázavě Maggie, sotva popadla dech, co dorazila dovnitř domu sester Dumontových.
"Prostě tu není, Maggie. Před chvilkou jsem se vzbudila a nebyla tu," naříkala Lilith, která kmitala po místnosti jako raněný pes.
"To ještě neznamená, že se ztratila, Lilith. Třeba už šla dřív do školy," snažila se ji Maggie uklidnit.
"To by nikdy neudělala. Nerada vstává, vždycky příjdem o něco později do hodiny a beze mě by nedala ani ránu," vykládala dál Lilith se zničenýma výrazema. Maggie ji věnovala jeden ze svých smutných pousmání.
"Půjdem teď do školy, zjistit jestli tam opravdu není," řekla Maggie. Lilith na ní jen nevěřícně civěla a svěsila hlavu. "Máš snad lepší nápad?"

***

"Pořád se cítím špatně, že my si v klidu jsme ve škole a Maya je někde a trpí," hlesla potichu Lilith na Maggie, když byli na chodbě u šatních skříněk, těsně před hodinou.
"Notak, Lilith. Musíme tu být, jinak tak vzbudíme podezření," snažila se jí opět Maggie uklidnit.
"To mi je jedno, musím najít sestru," odsekla a už už se chystala opustit školu. Potom zaslechla z vedlejší třídy, kde začali hodinu o něco dřív, nějaké hlasy.
"Pan Rhodes dneska chybí, nahradím vám hodinu dějepisu dneska já, jsem Mona Lescottová, můžete mi říkat slečno -"
"Ten grázl ji má, Rhodes," hlesla Lilith a vykročila ze školy, s Maggie v patách.
"Rhodes, ten uťáplej učitel dějepisu?" zeptala se Maggie, která musela co dělat, aby ji stihla. Byla na ni moc rychlá. Měla větší nohy.. přece jen byli sestry Dumontovy o hlavu větší než ona. Jí bylo touhých 15 a jim mohlo být 18.
"Jo, přesně on. Nedávno jsme s ním měli hodinu, vykládal nám nesmysli o čarodějkách, a o tom, že to byli přívrženci ďábla. Maya se neovládla a prostě mu do toho začala mluvit. Ten chlápek o čarodějnictví ví hodně, věděla jsem, že na něco takového dojde," vysvětlila jí Lilith, která už odemikala klíčem dveře od domu.
"Jak to tedy uděláme, ty víš kde ho hledat?" zeptala se Maggie, která vstoupila dovnitř a zaklapla dveře.
"Ne, ale toto ano," odpověděla jí Lilith a ukázala na sklenici, ve které bylo něco, co vypadalo jako sůl. Položila to opatrně na stolek, vytáhla jeden z matčiných Grimoárů a potom zahrabala v brašně do školy po nějaké učebnici. Byla to učebnice dějepisu.
"Páni, ty umíš přemysťovací kouzlo? A k tomu rovnou i vyhledávací?" žasla Maggie, která patrně zkoumala sklenici.
"To a mnohem víc, jen nedokážu sesyslit normální lekvatr," odpověděla ji Lilith, která teď opatrně kolem sebe sypala obsah z té sklenice do velkého kruhu.
"Každý máme nějakou slabinu," odsekla nepřítomně Maggie.
"Jo, to si ale my nemůžeme dovolit," vyhrkla Lilith a odhodila prázdnou sklenici na zem.
"Podáš mi prosím tu učebnici a Grimoár?" zeptala se Lilith, teď už jistějším a poklidným hlasem. Musela se soustředit, aby zvládla to kouzlo.
"Děkuji, teď pojď sem do toho kruhu se mnou," řekla ji s pokynem, učebnici dějepisu položila do středu pod jejich nohy, z levé kapsy svých dřínů vytáhla kapesní nožík, se kterým trochu řízla do ruky. Pohotově ji z rány vytriskla kapka krve, která dopadla na učebnici. Potom to samé udělala Maggie, která se trochu třásla a následně ji chytla za ruku.
"Čti semnou," řekla směrem k Maggie tichým hlasem a jednou rukou držela Grimoár. Když viděla, jak mladičká Maggie váhá, dodala: "Ty to zvládneš, jen se soustřeď,"
Maggie pomalu kývla na souhlas a obě začaly odříkávat větu z Grimoáru.
"ad locum quaerere a te postulo sententias muralo de le ad ta,"
Najednou se kolem nich začal vznášet fialovo-zelený kouř, a rázem, jako by lusknutím prstu se ocitly jinde, než před půl minutou byly.
Rozhlédly se.
"Dokázaly jsme to!" jásala radostí Maggie. Lilith ji věnovala jeden úsměv a potom opět zvážněla.
"Kde to jen jsme?" zeptala se posléze Maggie, která si všimla Lilithinýho ustaraného pohledu.
"Jsme ve skladišti, kde byly všichni čarodějové z tohoto města roku 1998, když byli udáni. Zde byly mučeni za to, aby lidem prozradily, kde ukrývají své potomky," vysvětlila Lilith.
"Správně," zazněl jim zpoza ramen hrubý mužský hlas. Obě se rychle otočily. Byl to on, byl to Rhodes. Ale kde je Maya?
"Přišla jsi zachránit sestru?"
POKRAČOVÁNÍ PŘÍSTĚ!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 10. srpna 2014 v 17:25 | Reagovat

Chudák Maya :-(  :-(  :-(
Doufám, že ji Lilith a Maggie zachrání.
Opět vydařená kapitola, těším se na další.

2 myred myred | Web | 10. srpna 2014 v 18:29 | Reagovat

Super kapitola. :)

3 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 23:00 | Reagovat

Děkuji ☺ :-)

4 DX DX | Web | 1. ledna 2018 v 22:18 | Reagovat

Pověst vypravuje, že řecký ostrov Rhodos se vynořil z mořských hlubin. Ochrannou ruku nad ním držel Poseidon a později jeho dcera Rhodé, kterou měl s Halií. Rhodos je největším ostrovem Dodekanéského souostroví. Zdejší jej nazývají Ostrov věčného slunce. Rhodos se totiž může pyšnit až 330 slunečními dny v roce. Na svazích zdejších vrcholů je pěstována známá vinná réva, z níž ostrované vyrábější skvělá vína. Ostrov je dnes velmi kosmopolitní, mimo Řeků tady žije též řada přistěhovalců. Na pobřeží Rhodu se nacházejí rozlehlé písčité i oblázkové pláže, které střídají malebné zátoky. Na nejnižším výběžku poloostrova Prasonisi leží na písečné úžině ráj surferů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama