5. kapitola - Skladiště (2/2)

26. srpna 2014 v 13:29 | Eleanor |  Magické pouto
Takže přináším druhou část 5. kapitolky... Pomalu se to rozjíždí, mám s touhle povídkou větší plány, takže asi tak. Příjemné počtení. :)- - -
"Kde je?!" vykřikla Lilith, která se postavila před Maggie. Ze sester byla ta klidnější, ale když se jednalo o vážnou věc, i ona byla rozzuřená, a šlo to na ní dost vidět.
"Ještě nikde, ale bude. Bude tam, kde měla být už před 15-ti lety," vyhrkl Rhodes, který vyklonil hlavu do strany, aby viděl na Maggie.
"Co s ní chcete udělat?" zeptala se teď už trochu klidnějším hlasem, nebo se spíš o něj pokoušela.
"No já sám vyloženě nic, ale lidi se těší, až uvidí čarodějky hořet. Vidím, že nám tu přibula další do party," odsekl a popošel k nim blíž.
"Vy hnusnej zvrácenej teroristo, jestli se k sestře jen přiblížíte, tak.." Lilith ale pomalu ztrácela duševní klid. Ještě nikdy se nestalo, že by byly se sestrou od sebe nějak odloučené, nebo že by byly v takové bryndě. Vždy byly opatrné, ale jednou to hold přijít muselo.
"Tak co? Použiješ na mě ty svý čáry máry? To ti bude k ničemu, beru sérum, což je odolné pro čarodějnickou moc, takže se budeš snažit marně, holčičko," podotkl a přistoupil k nim teď úplně. Lilith s Maggie vzdorovaly jeho dotyku a znechuceně se snažily něco vymyslet.
"Vždycky jsem tušil, že ty a ta tvoje sestra, která nikdy nenechá jazyk zuby, jsme víc než jen nechyvovaní normální spratci,"
"Jděte od nás pryč!" vykřikla ze všech sil Maggie, ke které se Rhodes zrovna přibližoval. S výkřikem dopadl jak dlouhý tak široký na zem, aniž by jedna z nich použila jakýkoliv kouzlo. Obě se zachvěly a významně na sebe pohlédly. Maggiin přívěšek se zatřpytil a v tom momentu to oboum došlo. Moc tisíce čarodějů, která je ukrytá v tom přívěšku, jim pomáhá. Jenže ony nevědí, jak s tím vynaložit.
"Co to mělo znamenat? Vypil sem přece to sérum," naříkal Rhodes, který se svou mohutnou postavou, se pokoušel vstát.
Aniž by cokoliv dalšího jedna z nich udělala, přívěšek se ovládal sám. Sotva se Rhodes postavil na nohy, jeho nohy jako by vypovídaly službu, zapotácel se na zem a žalostně sténal bolestí. Kosti jakoby se mu lámaly.
Maggie se trochu zalekla a přívěšek na krku stiskla. V tom okamžiku se moc jakoby anulovala a Rhodes si nešťastně oddychl.
Lilith na Maggie významně pohlédla, ať nasadí ustaraný pohled. Rhodes nesmí vidět, že se toho i ony samy zčásti bojí.
"Kde je moje sestra? Ptám se naposledy, potom tě obě budeme tak dlouho mučit, a nakonec nám to stejně řekneš. Řekni nám kde je a my tě necháme jít," zpustila chladně Lilith a doufala, že na to přistoupí.
"A kde máš jistotu, že já nechám jít vás?" pronesl a trochu si odkašlal.
"Tu nemáme, proto si pro teď budeme kvit. Řekni nám kde je," snažila se dál dojednávat.
"Kde je?!" vykřikla, pomalu ztrácejíc kontrolu, poté, co se Rhodes rozhodl neodpovídat. Potom se významně podívala na Maggie, která pohotově pomalu přitiskla ruku na přívěšek. Rhodes se opět zapotácel.
"Je tady! Je v horním sklepě, číslo 36, nahoru, vlevo!" vykřikoval žalostně Rhodes. Maggie odtrhla ruku od přívěšku, pokývala hlavou na Lilith a vkročily vpřed.
"Zůstaň tu s ním, kdyby něco, zasáhni," hlesla Lilith na Maggie a vyběhla po schodech.

***

Lilith běžela po dlouhé chodbě, poté co se zastavila na rozcestí, které se rozdělovalo na pravo či vlevo, vydala se levým směrem, jak to Rhodes vysvětloval.
30, 31, 32 ... koukala na postraní dveře sklepů, a konečně doufajíc, věděla, že se blíží ke dveřím, za kterými její sestra je, nebo údajně být má.
33, 34, 35 .... ještě jeden krok, 36!
Zrezavělé dveře byly nepochybně uzavřené na ještě víc zrezavělí zámek. Lilith zavřela oči, na chviličku se zasoustředila a bez jediného vydání hlásky, se zámek rozlítl na kousíčky.
Potom svou vlastní silou pootevřela dveře, které při otevření nepříjemně zavrzaly a vstoupila dovnitř. Na židli seděla Maya, s páskou na puse a svázaná jako zvíře řetězi. Ani nedumala, zdřejmě spala... Snad - znělo Lilith v hlavě.
Pomocí kouzla se řetězi rozrhly. Lilith přistoupila ke sestře, sundala ji pásku z úst a odhodila řetězi stranou.
"Mayo? Mayo?!" snažila se o poklidný hlas.
Když nereagovala, trošku se polekala a zabědovala rukama, které si svěsila za hlavu. Otočila se setrře zad a plná zlosti, se zrovna chystala vydat Maggie signál, aby Rhodese potrestala. "Lilith?" zaznělo jí zpoza ramen sestřin hlas.

***

"Co s nim uděláme?" vyhrkla Maggie, která byla radostí bez sebe, že se obě vrátily. Potom se ale opět zaměřila na spícího Rhodese na zemi, kterého uspala.
"Myslím, že vím co bychom s nim měly provést," pronesla ztěžka Maya a pousmála se.
"Vyzmem ho k nám, tam se o něj postaráme," odsekla Lilith, která nesla za rameno svou sestru. Maggie se už už chystala pomocí kouzla Rhodese zvednout, když v tom se ji do hlavy vbloudila jistá myšlenka.
"Holky? Jakto, že se najednou můj přívěšek sám deaktivoval? Chci říct, že nikdy předtím, se mi tohle nestalo,"
"Nikdy předtím si to ani nepotřebovala, ne?" reagovala Lilith.
"Jo ale... a ještě, když si vzal to sérum, jakto že -"
"Ten přívěšek má v sobě moc stovek čarodějů, Magg. Nějaké lidské amatérské sérum je jen tak nezastaví," pronesla zvesela Maya.
Maggie se pousmála. "Ještě aby,"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 26. srpna 2014 v 14:27 | Reagovat

Opět úžasný kapitola :-)
Jsem ráda, že Mayu konečně zachránily, toho lotra by měly zabít či pořádně potrestat.

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 26. srpna 2014 v 18:50 | Reagovat

[1]: Díky Ginn :) neboj, bude ještě dost zajímavý. :D

3 Ginny123 Ginny123 | 26. srpna 2014 v 19:24 | Reagovat

Tak to se budu těšit :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama