Nářek - Lest vílí královny

4. srpna 2014 v 17:35 | Eleanor |  Recenze knih
Takže jsem se rozhodla sepsat svou první recenzi, na knihy, které jsem přečetla/čtu. Nebude to nic extra, celkem klasická recenze s mým názorem. Pokud chcete, přečtěte si. Zda jste někdo stejnou knihu četl, byla bych ráda za váš názor v komentáři. :)


V originále "Lament : The Faerie Queen´s Deception"

Žánr: Fantasy
Autor: Maggie Stiefvaterová
Nakladatelství: Motto
Rok vydání: 2012
Počet stran: 293
Vazba: vázaná

O šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného… Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec.A teď už můj názor ...

Když jsem knihu poprvé dostala, nebyla jsem z ní zrovna dvakrát nadšená. Proč? Obal mi přišel nesmírně dětský, trapný... O názvu nemluvně. Ale jak se říká... - Nesuď knihu podle obalu -
Nicméně jsem se do toho pustila a začetla se. Prolog mi přišel trochu nesmyslný, četla jsem to, jako bych četla nějaký úryvek z učebnice dějepisu, nebo tak něco.
Potom přišla řada na první kapitolu, kterou jsem četla z pohledu 16-ti leté Deirdre, která je pěvecky nadaná, ale i ona často dostává trému.

Hlavní hrdinka mi byla sympatická, v některých ohledech jsme si byly podobné a někdy jsem měla i stejný názor a pohled na věc, jako ona. Číst její myšlenky bylo zábavné.
Čtení bylo vcelku jednoduché, příjemné a postupem to člověka vtáhlo do děje.
Kapitoly měly vyhovující počet stránek. Hned první den jsem přečetla asi 1/4.:D

Vztah mezi Deirdre a Lukem bylo pro mě nejhezčí na celé knížce, ovšem nápad s těmi vílami a elfy, kteří jsou zde popisovány jako bytosti bez duše, bylo taky dost fascinující.
Ten mystický nádech, který byl doprovázen skoro celou knihou, mi vyhovoval.

Děj byl pomotaný, ale přesto trefný, trochu jsem se v tom ztrácela, ale to bych nebyla já, kdybych to bez problémů pochopila. :D
Tato knížka splnila všechny požadavky, při kterých se u knížky rozplývám, pořád mě to táhlo číst dál a dál, až sem po čtyřech dnech nakonec došla do konce a co se nestalo...
Konec mě opravdu zklamal a ještě půl hodiny poté mě zanechal naprosto bez šťastného efektu. Strašně mě štvalo, že po tom všem Luke zůstal v říši víl a Deirdre se vrátí s Jamesem zpátky do civilu.
Po tom všem, jak sama Deirdre řekla - si zaslouží být s ním.:/
Ale co se stalo, stalo se. Aspoň má Luke zpátky svou duši, ta zvrácená královny víl natáhla bačkory a on je volnej... a doufejme, že šťastnej. Ale bez Deirdre, a Deirdre bez něj.. ach!
Když už skončil Luke zpátky v říši víl, aspoň jsem očekávala, že se Deirdre stane novou královnou a tak s ním bude napořád... Ne, oni to musí tak zdramatizovat.

Hodnocení:

9/10

Kvůli tomu nečekanýmu zvratu na konci, který mnou otřásl, musím ubrat.. Jinak je pro mě tahle knížka jedna z nejlepších, která mě vtáhla tak, že jsem se s tím dokázala sžít.
Klidně bych si přečetla i druhý díl, ale.. Bez Deirdre a Luka to nebude nic pro mě. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 myred myred | 4. srpna 2014 v 17:40 | Reagovat

Hrozně ráda si ji přečtu, ale to bych se znovu musela zaregistrovat v knihovně, tak počkáme do září a určitě si jí přečtu.
PS: Hrozně ráda spřátelím.

2 myred myred | 4. srpna 2014 v 17:49 | Reagovat

Určitě si jí v září přečtu, až se znovu zaregistruju v knihovně. ;)
PS: Ráda spřátelím. :)

3 Eleanor Eleanor | E-mail | 4. srpna 2014 v 17:57 | Reagovat

[2]: :) Taky se budu muset znova zaregistrovat, ale tuhle jsem dostala. :D
PS: jsi tam :)

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 7. srpna 2014 v 11:30 | Reagovat

Vypadá to fakt dobře. Jestli ji v knihovně zahlédnu, určitě si ji vypůjčím. :)

5 chaera chaera | Web | 18. srpna 2014 v 14:18 | Reagovat

Mmm, vypadá zajímavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama