6. kapitola - Julian kdo?

3. září 2014 v 15:44 | Eleanor |  Magické pouto
Tentokrát trochu odlehčená kapitolka.. :D Přemišťujeme se taky trochu do civilního života holek a to na střední školu.. :D Příjemné počtení."Takže, jste si jistý, že je to teď všechno v pohodě? Neobjeví se, že?" nadhodila Maggie, která společně s holkama, právě vstoupila do školy. Musí teď všichni tři dělat, že se nic nestalo, že žijí normální teenegarský život, jako každý.
"Neboj, myslím, že je to v pohodě. Rhodes dostal do nosu jednu z Mayiných zapomínacích lektvarů, který vždy zabírá, věř mi. Taky jsme ho tak nějak přenesli na jiné místo, do jiného města, daleko odsuď a donutili ho zas pomocí kouzel se přispůsobit svému novému životu," vše šeptavě vysvětlí Lilith, která je z toho trošku otřesená. V obličeji je bledší, zdřejmě z toho, že večer nemohla usnout. Zdály se jí noční můry o tom, jak její sestru pálí na hranici. Nechává si to však pro sebe, nechce tím sestru zbytečně zatěžovat, po tom, čím si musela projít nedávno.
"Stačí se jen dostatečně tvářit překvapeně, až nám nový učitel prohlásí, že Rhodes odešel," hlesne k tomu Maya, která odpoví jako by se mluvilo o něčem vtipném. Narozdíl Maggie tomu jen přihlouple přihlíží.
"Dobře," prohodí a odvrátí oči na stranu.
"Myslím, že ty se ani přetvařovat nemusíš, Rhodes tě nic neučil, takže nebudeš informována, jsi prvák," promluví Lilith a dále trojice pokračuje v cestě po chodbě.
"Máme horší problém, co uděláme s Julianem?" dodá potom a ztiší hlas. Zastaví se.
"S kým?" vtrhle okamžitě Maggie.
Maya jen zaraženě civí na sestru, potom se jí zableskne v očích a zamíří k učebně fyziky. Holky jdou hned za ní.
"Kam to jdeme a kdo je ten Julian?" vyptává se po cestě Maggie Lilith vedle sebe.
"Julian je synovcem Rhodese, se kterým bydlí. Většinou ho najdeme ve fyzice, pro kterou má slabost," vysvětlí ji Lilith, která v tu ránu hned ztichne, jakmile jsou nablízku Juliana.
"Ahoj Juliane," pozdraví ho Maya, která stojí přímo před nim. Ten zrovna odvrátí svůj zrak od kladky a svýma zmodralýma očima se podívá na majitele hlasu, který ho zdravil.
"Čau," řekne prostě a dál se věnuje své práci.
"Ty teď děláš s kladkama?" odsekla Maya, která na něm vysí očima.
"Co chceš, Mayo?" zareaguje pohotově a upře na ní opět své modré kukadla.
"Jen jsem se chtěla zeptat, co se stalo s tvým strýcem. Povídá se, že odjel z města. Pan Rhodes byl dobrý učitel," pokračuje.
"Vím, že jsi strejdu neměla ráda,"
"To on neměl rád mě, pamatuješ?"
"O čem to mluví?" ptá se Maggie z povzdálí Lilith, které celou konverzaci slyší.
"Dříve spolu oni dva chodili, když na to ale přišel Rhodes, dělal všechno, aby jí od něj dostal. Vyhrožoval jí, až jednoho dne, to ukončila, protože věděla, že Julian má vůči ní od Rhodese podezření. Od tý doby spolu nemluví," vysvětlí ji Lilith. Maggie jen přikývne.
"Pamatuju si, žes mi lhala, a strejda mi řekl pravdu. Ne a nevim kde je, vůbec se mi neozval. To už je stejně jedno," řekne Julian, který se trochu nechal rozhodit.
"Jasně, fajn. Takže já lhala a tvůj strýc je svaťoušek. Nebudem to řešit, jo? Když se ti ozve, řekni mi to, prosím," vyjekne trochu zdrceně Maya, která potom rychle odkráčí.
"Jsi v pohodě?" zeptá se ji Lilith na chodbě.
"Jo, fajn," vyhrkne se zlomeným hlasem a zamíří rovnou na hodinu.
"Měla ho fakt ráda, myslím že pořád má. Záleželo jí na něm, proto to s nim nikdy nevyřešila, bojí se toho," snaží se to Lilith víc vysvětlit zmatené kamarádce.
"Čeho se bojí?" reaguje Maggie. Lilith se zatváří vážněji a přitom lítostivěji. Pokusí se znova o vysvětlení.
"Že se dozví, že Rhodes může za to, že ztratil rodiče. To na něj Maya měla, to se mu nelíbilo. Časem poznal, že mu na ní dostatečně záleží na to, aby ji měl natolik rád a jeho opustil... tedy aspoň to si myslel. Nevím, proč se tenkrát Maya nechala tak rychle odbít, to ona většinou nedělá. Vím jen to, že pokaždé se o tom zmíním, vybočí na jiné téma. Myslím, že je čas probrat starou záležitost."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 3. září 2014 v 17:04 | Reagovat

Wow, zajímavá kapitola.
Chudká Maya, snad se dá s Julienem opět dohromady.

2 myred myred | Web | 3. září 2014 v 20:16 | Reagovat

Super kapitola, zajímalo by mě, jak to dopadne. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama