Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

1. září 2014 v 12:07 | Eleanor |  Recenze knih
Tahle recenze je o první knize z jedné série, kterou jsem četla asi tak před 4-mi měsíci. Pokud někdo stejnou knihu četl, prosím o váš názor do komentářů.:)


V originále z knižní série: The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel

Žánr: fantasy, dobrodružný
Autor: Michael Scott
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2008
Počet stran: 400
Vazba: vázaná s přebalem

Nikolas Flamel žil ve 14. století ve Francii a říká se, že objevil tajemství věčného života. Když zemřel, byla jeho hrobka nalezena údajně prázdná. Možná že nalezl recept na elixír života v knize starodávných kouzel a stále žije. Během let se stal ochráncem a strážcem knihy mága Abrhama, která mu nejen propůjčila dlouhověkost, ale také ho hmotně zabezpečila. S její pomocí je schopen vyrábět zlato z obyčejných kovů nebo drahokamy z obyčejných kamenů. Naneštěstí se kniha může stát v nepravých rukou tou nejmocnější zbraní proti lidstvu a celému světu. Přesně tak ji hodlá použít i Dr. John Dee, který knihu ukradne a jediní, kteří mohou zachránit katastrofě jsou dvojčata Josh a Sofie. Nevědí ještě, že o nich bylo rozhodnuto dlouho předtím, než se narodili. Oba totiž, jak bylo předpovězeno, mají moc rozhodnout závěrečnou bitvu dobra se zlem a zachránit nebo zničit řád světa.Můj názor:

Knihu jsem náhodně zahlédla v knihovně a okamžitě mě zaujal jak název, tak obal. Nikolas Flamel ... kámen mudrců, neslyšeli jsme to někde? Myslela jsem si, že to má nějakou spojistost s Harrym Potterem a okamžitě si knihu vypůjčila.

Jakmile jsem se však začetla, zjistila jsem, že to s HP nemá absolutně nic společného, což mě trochu zamrzelo, ale už jsem se tím moc nezabývala. Spíš mi přišlo, jako by to autor tenhle nápad okoukal od Rowlingové, ale na konci, je jasně uvedené, že se inspiroval na základě něčeho jiného.

Nuže, na začátku mi kniha nic neříkala, připadalo mi to vcelku o ničem, potom se to ale rozjelo a kniha byla postupem času, lepší a lepší.

Moc se mi líbí děj, který vypadá celkem promyšleně.
Všemožné nadpřirozené bytosti, kterou jsou zčásti založeny na legendách a mytologii.
Postavy zde jsou nadprůměrné, a já mám de facto, ráda všechny postavy.

Jsem ráda, že konec zůstal otevřený a tak navazoval hned na druhý díl.

Kniha nebyla až tak moc náročná na čtení, občas jsem - jako vždy, něco nepochopila, ale postupem se mi to vyjasnilo. Bylo to hezké čtení, s otevřenou fantazií, ale něco mi tam prostě chybělo... Proto hodnotím tak, jak hodnotím ↓

Hodnocení:

8/10


PS: Slyšela jsem, že by se měl točit film na první knihu ... Ráda bych ten film viděla, mohlo by to být dost zajímavý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Jop.
Nope.
Újde.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 1. září 2014 v 13:08 | Reagovat

Vypadá to zajímavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama