Zapomenutá ► 1. kapitola

26. října 2014 v 13:31 | Eleanor |  Zapomenutá
Téma: fanfiction / vlastní
Pár: Gabriella + Derek
Anotace: Víc jak stoletá upírka Gabriella, trpí jistými útržky, o kterých si myslí, že je to něco z její minulosti, kterou ovšem nikdy nezažila... nebo si to aspoň nepamatuje. Jednoho večera se ji naskytne situace, kdy jí její vize prozradí bližší informace a ona se tak vydá na pospas osudu, vyřešit a odhalit tohle zvláštní spojení...
Poznámka: Vzhledem ke FF, hlavní hrdinka je z mé hlavy, takže i jako upírka je zobrazena podle mé fantazie. Najdou se pár restů, ale prosím berte ohledy na to, že je to moje první zkušenost s upíry.:D - PŘIPOMÍNÁM KONTROLU AFFS -
Úvodka by: Tew*


Cítila jsem, jak se mi oči pomalu začínají barvit do červena... Pod hrudí jsem cítila, jako by mi někdo uhodil kladivem... Kůže mi pomalu bledla a v krku jsem měla sucho. Měla jsem hlad.
Ještě nějakou chvíly jsem jen tak postávala na balkoně, a když mě hlad už pomalu doháněl k šílenství, během vteřinky jsem stála na zábradlí a už jsem se řítila z 30. patra k zemi.
Přistála jsem pevně nohama a s rukama roztřáhlýma na chodníku. Měla jsem velké štěstí, že na obzoru nebyl žádný člověk. Auta jakoby se na vteřinku zastavily a následovně jsem už normální chůzí zamířila vpřed.
Prodírala jsem se kolem těch nejužších uliček, které jsem znala jako své vlastní boty. Někde poblíž je lidská duše... musí být. Cítím její pach, její pulz, jak jí krev koluje nepravidelně v žilách. Slyším její pomalu našlapovaný kroky a intenzivní pach kouře cigaret. Je poblíž.
Teď už jsem slyšela i její hlas. Někdo jí volal, a když jsem zaslechla hlas v telefonu, který se ptal, kde je, s okamžitou odpovědí jsem stála naproti ní. Zmatená rusovláska na mě jen vytřeštila oči, ale stále telefonovala. Potom svůj hovor ukončila tichým "Zavolám ti později," a promluvila na mě: "Potřebujete něco?"
Byla oblečená do uniformy zdravotní sestry, nejspíš se takhle časně poránu vrací domů. Pocítila jsem mírnou výčitku, ale hlad mě hnal k tomu, abych s tím přestala.
Přistoupila jsem k ní blíž a bez jediné hlásky se jí zakousla do její olivově zbarvené kůže na krku. Rusovláska k mému překvapení ani necekla a když jsem uhasila svůj hlad, upustila jsem ji na zem a sledovala, jak ji z rány tečou kapky krve.
Sklonila jsem se k ní a prstem jí přejela po rance. Během vteřinky se jí to zahojilo. Aspoň nějaká výhoda mého věčného života.
Až se vzbudí, nebude si nic pamatovat, jako vždycky nikdo. A navíc, kdo by ji věřil? Ještě jednou jsem se na ní podívala a potom jsem se rychlostí rozeběhla podél těch uliček k nejbližšímu metru. Teď už je čas na Beacon Hills.

***


Slunce už vyšlo. Za bílého dne jsem seděla v metru, ještě s pár smrtelníkama a snažila se nemyslet na tu zdravotní sestru. Když jsem se potom zamyslela nad Beacon Hills a jak se tam dostat, znova se mi zablesklo před očima...
"Co to děláš Amy?" vyjekla jsem zmateně a vystrašeně zároveň. Nějaká bruneta ve středním věku máchala rukama nad jakousi mísou.
"Udržuju rovnováhu, to musíš pochopit," odpověděla mi svým hrubím hlasem a potom složila ruce do kříže a začala si něco pro sebe mumlat. Nerozuměla jsem ji a když měla zavřené oči, využila jsem situace a zamířila k míse. Bruneta jako by s tím počítala a mávnutím ruky obsah mísy na mě vylila. Upadla jsem tvrdě na podlahu...
Před očima se mi zase zablesklo, potom metro zastavilo a já s rychlostí vystoupila. Co měla zase znamenat tohle? Už vůbec jsem nic nechápala... Musím se dostat do toho města, dřív než bude pozdě.
Vystoupila jsem na 5 Avenue a rozhlédla se. Jak bych se mohla dostat do Beacon Hills, když ani nevím, kde leží? Byla jsem totálně v pytly.
Poté, co jsem se rozhlédla, jsem přes přechod uviděla ženu s dlouhými hnědými vlasy s travnatě zelenými oči. To je ta ženská z vize! Ta, která mě něčím omámila. Rychle jsem zamířila za ní...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ginny123 Ginny123 | 26. října 2014 v 13:47 | Reagovat

Úžasná první kapitola :-)

2 kaja kaja | Web | 26. října 2014 v 14:46 | Reagovat

Skvelá kapitola,hlavne ten začiatok sa mi páčil,som rada že tú ženu nezabila aj keď to pitie krvi..no..som zvedavá ako to už bude pokračovať,teším sa na ďalšiu :-)

3 Tina Tina | Web | 26. října 2014 v 16:08 | Reagovat

Podle mě je to moc pěkná první kapitola...ani já nemám zkušenosti s povídkou o upírech, takže jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a, co teď bude dál... :D

4 myred myred | Web | 26. října 2014 v 21:15 | Reagovat

Je to strašně moc dobrý, první kapitola mě hrozně moc zaujala, tak se moc těším na další kapitolu. Snad bude co nejdřív. ;)

5 *Andy* *Andy* | Web | 27. října 2014 v 11:14 | Reagovat

Ahoj, mám pro vás důležitou zprávu http://stories-of-pll-tw-tvd.blog.cz/1410/presun-asi-ano-o

6 Victoria Victoria | Web | 1. listopadu 2014 v 17:45 | Reagovat

Začátek vypadá dost slibně :-). Jsem zvědavá na upíry v tvém podání :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama