Nový Začátek - 2. kapitola

3. listopadu 2014 v 14:46 | Eleanor |  Nový začátek
Takžem omlouvám se, že se nový kapitoly dočkáváte až teďkon, ale moc jsem se k tomu neměla, vyjímaje jedné kapitoly, kterou teď přidávám. Slibuju ale, že se to změní a pravidělně tu naleznete další kapitoly, podobně jako s TDM. :)
Jinak ještě jednou děkuji Perle, za krásnou úvodku.
Lydia byla sotva den v New Yorku a už ji popadla tendence napsat Stilesovi, nebo jiným svým přátelům. Potom si to ale rozmyslela, protože si myslela, že by je tak jen zbytečně otravovala. Nic nebylo jako dřív... pořád na to musela myslet.
S tetou Susan si skvěle rozuměla, celé odpoledne si spolu povídaly a přitom ji seznamovala s Manhattanem. Potom ji ale napadlo, když minuly uličku, kde viděla Natea, jestli ho ještě někdy potká...
"Víš, tady na Manhattanu je to občas neuvěřitelný. Ne každý tu je tak přívětivý. Jsou tu i pyšní aristokratičtí nadupanci," promlouvala Susan Lydii, která si všimla její zamyšlenosti.
"Ale i ty jseš aristokratka," podotkla Lydia nepřítomně.
"To ano, ale..."
"Nemusíš mít o mě strach," řekla rozhodně Lydia a pohlédla na tetu.
"Dobře, nechtěla bys dneska semnou na jednu aukci?" změnila, nyní klidnější Susan, téma.

"A víš, že moc ráda?" odpověděla neteř, trochu se zasmála a potom pokračovaly v cestě.

***

Po dlouhé úvaze, co si na sebe má vzít, si Lydia oblékla černé společenské šaty s elegantními lodičkami a k tomu vysoký drdol. Následovně s tetou vyrazily na tu aukci, která se konala nedaleko tetinýho ubytování.
Před vchodem dovnitř, se Lydia ještě pohotově ohlédla a když nic, kromě přicházejících postarších párů, nezahlédla, pokračovala až vstoupila dovnitř.
"Měla's pravdu, samý nadutí šaškové," prohodila Lydia, když vstupovaly dovnitř. Susan se tomu jenom zasmála a vedla neteř do společnosti. Lydia zbystřela zraky, když zahlédla v předních řadách sedadel i lidi v jejím věku. Tajně zadoufala, že by zde mohl být i Nate.
"Teto, kdo jsou ti ve předu?" ptala se sice tety, ale pozornost věnovala šibalským pohledem právě jim.
"Mám takový tušení, že to jsou jedni z těch 'slavných' teenagerů z Manhattanu,"
"Ah tak,"
"Ten chlapec, co si s ním byla odpoledne k nim patří taky, tedy aspoň předpokládám," hlesla ještě teta, když si všimla jejího výrazu. Obě se následovně usadily poblíž nich, takže k nim Lydia měla slušný výhled.

Věnovala jim větší pozornost, než aukci, která začala před 20-ti minutami. V půlce dění někdo 'nenápadně' vstoupil dovnitř. Byl to Nate, který si právě sedal k té skupince.

***

Aukce skončila a všichni se zvedali k odchodu. Nějaký obraz, jemuž Lydia nevěnovala příliš velkou pozornost, si odnášel jeden z těch z té skupinky, se kterým právě odcházela bruneta, která seděla vedle něho...
Lydia hledala Nata, kterýho ale bohužel ne a ne najít.
"Ještě si dojdu na toaletu a vyrazíme," prohlásila Susan a bez čekání na odpověď odcupitala proti jejímu směru.
Sledovala, jak vysoká postava její tety se ztrácí za rohem, potom ji někdo zezadu poklepal na rameno. Pohotově se otočila. A tam stál. Usmála se.
"Ahoj... Lydio," pozdravil zdvořile modroočko zrzovlásku.
"Ahoj," odpověděla rázně a nedala na sobě znát žádné rozptýlení, i když opak byl pravdou. Jenže to ona nemá ve zvyku.
"Jsem rád, že tě zas vidím... Nechtěla bys semnou a mými přáteli ještě na jednu akci? Slibuju, že to není plný těhle -" pozastavil se a koukl se na kolemjdoucí lidi. "..pánů," dodal s ironickým hlasem. Lydia se rozesmála, Nate ji pouze věnoval mírný úsměv.
Byla však chvíly na vážkách...
Přece ho vůbec nezná...
Jenže ona je Banshee a kdyby ji hrozilo nějaké nebezpečí, nepoznala by to už dávno?
Pořád ho ale nezná....
Jediné, co při něm cítila bylo neustálé zvýšení krevního tlaku.
"Jen jdi," vyhrkla Susan, která se tam právě objevila.

Náhle tetě věnovala jen vděčný výraz a potom, co ji Nate nabídl rámě, s ním odkráčela do nočního New Yorku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Courtney Courtney | 3. listopadu 2014 v 15:00 | Reagovat

Už som si ťa zapísala medzi Affiliates ;)

2 Ginny123 Ginny123 | 3. listopadu 2014 v 15:26 | Reagovat

Zajímavá kapitola :-)

3 kaja kaja | Web | 3. listopadu 2014 v 16:20 | Reagovat

Táto kapitola je skvelá,síce trochu krátka ale už sa pomaly dostávam do deja,šup šup na ďalšiu :-) Inak obdivujem ťa že píšeš tak skvelé poviedky,ja by som to nedokázala :-)

4 Kimmi Kimmi | Web | 3. listopadu 2014 v 16:59 | Reagovat

Moc pěkné! Těším se na další ♥

5 myred myred | Web | 3. listopadu 2014 v 20:06 | Reagovat

Proč mi tohle děláš? :D Teď bych byla nejraději, kdyby si každej den přidala od každý povídky jednu kapitolu! :D

6 Tina Tina | Web | 3. listopadu 2014 v 20:14 | Reagovat

Jů téma s Banshee mě už taky napadlo, jsem ráda, že jsem na něj narazila i tady u tebe.....to byla zajímavá kapitolka :D Skvěle píšeš, mně se to dobře čte. Mimochodem, chtěla jsem upozornit, že jsem tě nominovala do Tagu..snad se nezlobíš :D

7 Perla Perla | Web | 3. listopadu 2014 v 23:11 | Reagovat

Zaujímavá poviedka. Prečítala som si aj prvú kapitolu, z ktorej som sa toho bohužiaľ akosi veľa nedozvedela, nakoľko bola dosť krátka, ale nevadí. Touto sa mi trocha utriedili isté veci.

Priznám sa, že GG nepozerám a videla som asi z jednej časti desať minút aj to toľko, čo s Natom nijako nesúviselo. Takže v tomto som úplne nová ako Lydia. :-D  :-D  :-D

Chcela by som ťa ale zároveň upozorniť na jednu takú chybičku, ktorá sa stáva, no je lepšie sa jej dvakrát vyvarovať, pretože som potom mala pocit, že čítam zlý riadok. :-D Mala si v jednej vete dvakrát slovo myslím a rozmyslím alebo nejak takto. A potom v ďalšej znova. Viem, že občas sa to stáva, ale dať to do jednej vety to je fakt že dosť, tak by som nabudúce venovala lepší pozor slovosledu. :-)

A je nejaká šanca, že ďalšie časti budú dlhšie? Neviem prečo, no zdá sa mi to kratulinké, čo je podľa mňa škoda, pretože aj táto časť sa dala oveľa viac rozpísať. Či už konverzáciou Lydie a Nata alebo trošku väčšou dávkou opisu. Tak či tak... všetko je na tebe.

Teším sa na pokračovanie. :-)

8 Eleanor Eleanor | E-mail | 4. listopadu 2014 v 12:51 | Reagovat

Díky všem.. :)

[7]: Díky za upřímnou radu :) vím, všímám si toho a upřímně se s tím snažím něco dělat. Na příště budu přidávat delší kapitoly, takže dont worry. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama