TDM - 6. kapitola

28. listopadu 2014 v 17:56 | Eleanor |  The Dream Master
Zdravíčko :D No, hlavně už abych byla zdravá já, protože mě to doma přestává bavit -_- :D Nicméně, vám přínáším další kapitolku TDM. Příjemné počtení...


Vyjeveně jsem na něj koulila oči a jen čekala, co mi na to řekne. To, co jsem právě viděla, bylo něco... zvláštního. On mě vzal do mojí vzpomínky...
"Určitě máš hodně otázek," podotkl potichu, že jsem ho mohla slyšet jenom já.
"Myslíte?" nemohla jsem si odpustit tu provokativní otázku s pohrdáním v hlase. Nemohla jsem rozeznat, zda se urazil nebo jenom zarazil... jistě, že nemohla, vůbec jsem ho neznala. A pokud jsem byla ohledně něho na pochybách, není to nic porovnání s tím, co si o něm myslím teď. Jak se z fotbalového dívčího trenéra, vypadajíc na první pohled neškodně, (i když sršící z něj mírné ego), může vyklubat někdo takový... zloděj vzpomínek? Už úplně blázním.
Byla jsem unavená, oči se mi zavíraly, ruce se mi třásly zimou.
"Vím, co si myslíš," řekl nejistě, aniž by na mě pohlédl.
"Víte?" vyhrkla jsem s odfrknutím. Ve mě se jenom zlost se zmatením vířila... A to celé jsem hodlala vylít na něm.
"Podívej Chloe... já se ti to snažím vysvětlit, tak mě prosím vyslyš," teď už i jeho hlas zněl se špetkou zlostí.
"Copak utíkám? Celou dobu taky čekám jenom na to vaše vyslyšení..."
"Dobře," hlesl. Vypadalo to, jakoby hledal způsob jakým mi to mám všechno povědět. Trvalo to neobvykle dlouho.
"Nejsem tak úplně, jako ty. Nevím, jak to vysvětlit... Zkrátka, už jsi určitě přišla na to, že od té doby, co jsi upadla a uhodila se do hlavy na 1. tréninku, se ti děje něco zvláštního.. když jdeš spát, se ti pokaždé stane, že to o čem se ti tak nějak zdálo, doopravdy stane. Děje se proto, že jsem tady, Chloe. Moje energie nějakým zvláštním způsobem reaguje na tu tvojí... Proto ses uhodila a spadla. Když jsem sem přišel učit, ještě si neměla tyhle záležitosti se sny a proto moje energie na tebe tímhle 'zaútočila' a tím to v tobě vzbudilo."
Najednou se rozkašlal. Všimla jsem si, že i jeho oči jsou zapadlé a měl pod nimi kruhy. I jeho ruce se chvěly. Nezmohla jsem na nic jiného než na mlčení s pootevřenou pusou. Když na mě pohlédl, naprázdno jsem polkla a zeptala se: "A co jste tedy vy? Děje se to i teď, ta vaše energie reaguje na moji, že ano?"
"Ano, reaguje. Reaguje pokaždé, když jsi na blízku. Nedá se to ovládat, dělá si to, co chce. A abych odpověděl i na první otázku, tak... moje schopnosti jsou v porovnání s tvými, touhými pěšáky. To, co jsem ti ukázal. Já dokážu ostatní přenést do minulosti a když se hodně vynasnažím, i do budoucnosti. Asi tě zajímá, jakto, že jsem šel do tvé minulosti... no, zktrátka za to může to spojení našich energií. Energie, která způsobí probuzení nové energie, odhaluje její slabosti, takže já tím pádem, jakožto pán té energie, ti může lézt do vzpomínek," dořekl a čekal, jestli něco povím. Došlu mu, že se k tomu teď momentálně nemám, a tak pokračoval: "Samozdřejmě ale, když se naučíš kontrolovat svoji mysl a schopnosti, tomu můžeme předejít."
"Ještě jste mi nepověděl o mých schopnostech," připomenula jsem mu nepřítomně.
"Já sám pořádně nevim, co v tobě je, Chloe. Co ale vim určitě, je, že jsi silnější než já. Vyzařuje to z tvé aury."
"Mé aury?" vyjekla jsem, teď už přítomně, s upřeným pohledem v jeho jantarových očích.
"Tvé aury, pořád září... nikdo ji ale kromě mě nevidí,"
"Nechte mě hádat... vůle energie," pronesla jsem s klidným hlasem.
"Správně," hlesl i on s klidnějším a jistějším hlasem.
"Nicméně je tvoje prioritou schopností je spánek a abys dokázala ovládat schopnosti, musíš se naučit krotit spánek. Vím, že v tom máš jisté mezery a že tě to děsí, ale jediné co při tom musíš zvládat... tak, když jdeš spát, musíš si nechat mysl otevřenou,"

"Jak mám mít otevřenou mysl? Vždyť k tomu abych usla, jí musím mít zavřenou, když bude otevřená, tak nebudu spát," vyjekla jsem, teď už zas zmateně a čekala jsem, co mi poví.
"No právě.." řekl a pousmál se.
"Co?" vyjekla jsem.
"Chloe, vždyť ty teoreticky nespíš."
Zůstala jsem jako zařízlá. Byla jsem zmatená, tak zmatená jako byste jen těžko mohl někdo zažít. Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Vždyť je to šílenstvo!
"Stačí, když budeš mít otevřenou mysl, ono se to ovládá samo, Chloe. Musíš jenom ovládat schopnosti. Spánek utlumíš otevřenou myslí a tak zabráníš v tom rozruchu mezi snění a skutečností."
V téhlé situaci jsem nebyla schopna nad něčím přemýlet, jen marně vztřebávat to, co jsem právě slyšela.

"Pojď, jedeme ke škole, za chvíly bude svítat," řekl, stoupl si a podal mi ruku. Jen jsem na něj pohlédla, za ruku jsem se mu chytla a spolu jsme došli až k jeho autu.

***


"A jak do toho zapadá můj táta? Jakto, že jste ho znal?" zeptala jsem se hned jak jsme jeli cestou zpátky do školy.
"Tvůj táta mě učil, byl to přece učitel. A on mi pomocí jeho energie vzbudil moje schopnosti. Všechno co vím, mi řekl on. Všechno co umím, mě naučil on. A já mu slíbil, že když bude potřeba, to samé udělám já pro jeho dceru, pro tebe."
Vevnitř mě naplnil takový palčivý pocit prázdnoty. Prázdnoty z toho, že můj táta tu už není. Prázdnoty z toho, že jsem mu nikdy nevěřila jeho fantazírování, které bylo skutečné. Zatímco já se zabývala kopáním do fotbalového míče, můj táta pomáhal a učil mýho trenéra, který to samý teď bude provádět s semnou. Zajímalo by mě, jak by to s semnou bylo, kdyby táta žil. Řekl by mi o tom a pomáhal by mi? To je asi stupidní otázka. Jistě, že by mi můj táta pomohl. A o to víc mě to bolelo, když jsem si uvědomila, že tu pro mě teď není.
Stiskla jsem si náhrdelník na krku, který jsem od něj dostala a připoměla si jeho záblesk štěstí v jeho očích pokaždé, když mě viděl vyhrávat ve fotbalu, nebo když mě viděl šťastnou.
"Tvůj táta je pořád s tebou," vyhrkl trenér, jako by mi četl myšlenky. Kdyby ano, už bych se, popravdě ani nedivila. Teď se nemůžu divit ničemu. Chtěla jsem se ho na to zeptat, ale potom jsem to zavrhla. Určitě by mi to řekl.
Zastavil auto.
"Jsme tady, pojď."
Doprovodil mě až k pokoji a ještě předtím než jsem stačila zalézt, řekl: "Prospi se a nezapomeň mít mysl otevřenou," a s těmi slovy, společně se svým úsměvem, odkráčel pryč. Ještě jednou jsem se za ním ohlédla a potom jsem zaklapla dveře.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sčítání blogerů...

Klikni :)

Komentáře

1 Tina Tina | Web | 28. listopadu 2014 v 19:07 | Reagovat

Hurá...další kapitolka :D Skvělá práce, už jsem se těšila a je super....jsem otravná, ale už se těším na další :D Ty jsi ještě stále nemocná? ??? Tak, to mě mrzí..snad to brzo vyležíš ;-)

2 C.V.O.K. C.V.O.K. | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 20:12 | Reagovat

ou jéééé! tak sa nám to zaujímavo vyfarbuje. tí dvaja pokope tvoria veľmi mocnú a výbušnú zmes, som zvedavá, ako sa to vlastne stalo. prečo oni a ahlavne čo to má znamenať? tak sup sem s pokračovaním, lebo moje otázky sa stále iba hromadia a hromadia...

ps. skoré uzdravenie!

3 Ginny123 Ginny123 | 28. listopadu 2014 v 20:19 | Reagovat

To znám, taky se, potom děsně doma nudím, tak snad se brzy uzdravíš.
Jinak opět úžasná kapitola.

4 kaja kaja | Web | 28. listopadu 2014 v 21:17 | Reagovat

Ja som tiež celý týždeň doma a neviem si to vynachváliť heh,ja som happý keď som chorá :D Skvelá kapitola,znovu to skončilo napínavo ale ešte stále nvm že čo za stvorenie to tá Chloe vlastne je,už sa teším (znovu) na ďalšiu kapitolu :-)

5 myred myred | Web | 28. listopadu 2014 v 23:14 | Reagovat

Skvěle napsaný. :) Snad přidáš co nejdřív další díl. :)

6 Kimmi Kimmi | Web | 29. listopadu 2014 v 15:59 | Reagovat

Přeju ti at se brzy uzdravíš, je to moc hezké.. A těším se na další! :)

7 Rainbow Dash Rainbow Dash | 30. listopadu 2014 v 10:31 | Reagovat

Konečne nová kapitola ! :DD skoré uzdravenie ti prajem (zase).. Príbeh je super :3 Už sa teším na pokračovanie !

8 Kimmi Kimmi | Web | 4. prosince 2014 v 20:46 | Reagovat

Už aby byl další díl :P

9 tessi tessi | 4. prosince 2014 v 22:06 | Reagovat

Budu muset dočíst. Teď jak jsem si dávala pauzu od blogu a všech povídek, nevim co dřív číst :D Snad se na to bĕhe víkendu vrhnu :)

---------------
Zadání prvního kola-http://sweethope.blog.cz/1412/vanocni-sout-z-1-zadani-1-kola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama