Srpen 2015


happy birthday to me a lá sweet sixteen

30. srpna 2015 v 9:15 | Eℓeαnσr ツ
30. 8. Jóóó, dneska můj velký den. Vždyť já mám dneska sladkých šestnáct! *vypusťte fanfáru*

Ne, teď vážně. Přiznávám, že když jsem byla mladší, úplně jsem žrala svoje narozeniny. Srpen býval mým nejoblíbenějším měsícem, a to jenom proto, že jsem měla narozeniny (samozřejmě po prosinci, kvůli Vánocům) a to znamenalo vždy rodinné oslavy, které trvaly celý den až do pozdních hodin v noci a spoustu dárků. Jenže čím starší jsem, tím víc si uvědomuju, že narozeniny mi už moc neříkají. Já nikdy nepořádala žádnou z těch 'strašně bezvadnejch' party hard, a popravdě jsem to nikdy ani neměla za potřebí. Nemám ráda davy... říkám si, že to asi bude mou samotářskou povahou. No fajn, dost té omáčky a okecávání, přesuňme se do hlavní fáze tohoto článku...


Ne, ještě ne. Dneska mi je 16 a zřejmě to bude znít jako nehorázné passé, ale ani jsem si neuvědomila, jak ten čas rychle teče. Pamatuju si, jak jsem si před třemi lety přála, ať už mi je těch sladkých šestnáct, pamatuju se, když mi bylo 10 a ještě stále jsem si hrála s barbínkami, pamatuju se na své 5 narozeniny... A teď najednou toto. Na tomto světě jsem již 16 let a mě stále připadá, jako bych měla s tímto záhadným světem co -do -činění teprve pár hodin. Krásný paradox. Než se každý nadějeme, budeme slavit své poslední osudné narozeniny a pak už nebudou žádné...

Dost depresivních proslovů, sama si musím poblahopřát: Nechť si pořád ta zabedněná holka, vyčnívající z davu, která žije pro své sny a cíle. Všechno nejlepšííííííííí, darling!!! (:D)


Konečně! Macklemore a jeho Downtown!

28. srpna 2015 v 9:15 | Eℓeαnσr ツ |  Eleanor a hudba
Určitě každý ví, že já jsem velký fanoušek celosvětově-známého rappera Macklemora a jeho hudby a proto, když po nějakých třech letech konečně vyšla hlavní píseň k jeho nadcházejícímu albu, která nese stejný název a to DOWNTOWN, tak mi věřte, že jsem byla unešena. :D

Ta píseň je sama o sobě hrozně chytlavá, já ju už pouštím po několikáté a moc se mi líbí ten funky nádech. Takže ano, zdá se, že Ben jistým způsobem mění styl (nebo se tahle píseň tak má zdát), nicméně se mu to vyplatilo. Ke všemu ten videoklip... :D Směšnější klip jsem dlouho neviděla. :D Úplně mě odrovnal, hlavně jak jede na motorce s tou holkou a jak se jí drží. :D LoooooL!

Takže k závěru jsem fakt spokojená a netrpělivě čekám na další songy! A vím, že někomu třeba Macklemore a jeho hudba nesedí, ale tak je to snad s každými, ni? :)
Jinak ještě... těším se i s Benem, během jednoho dne má tenhle song na YT přes 1 ooo ooo shlédnutí!

Nová etapa mého života

27. srpna 2015 v 9:32 | Eℓeαnσr ツ |  O Eleanor
A je to tu. Během pár dní se tu všude možně na blogu budou objevovat články, které víceméně ponesou název 'back to school'. Já si řekla, že pro tentokrát tomu dodám korunu a pozměním název na něco originálnějšího. Takže, kde začít? Proč zrovna ten nápis, jaký je? No inu, konečně jsem se dočkala a vyšla jsem z deváté třídy základní školy, kde jsem trčela samozřejmě celých děvet let. Za pár dní ze mě bude středoškolačka (už to tak nejspíš bude) se zaměřením na Hotelnictví. Pokud se mě někdo bude ptát, jestli ze mě bude s touhle školou pokojská, tam mu mrdnu pánvičkou po hlavě. Ne, vážně, dokáže to člověka naštvat... :D

Tak aby bylo jasno, jakmile dodělám 4 roky i s maturitou (ne, netěším se, ani trochu) budu muset si ještě dodělat vysokou, se zaměřením na hotelnictví (v ČR něco takového naštěstí je, ani jsem o tom neměla tucha!) a pak můžu dělat v zahraničí v různých hotelech manažerku (snad každý ví o co go). Jenže to má jeden velký háček a to, že nevím jak mě tohle zaměření chytne (ikdyž se na to celkem těším), takže ještě není nic jasné. No ale co bude za ty čtyři roky (snad se nějak dohrabu k matuře :D) je daleká budoucnost a teď si s tím nehodlám lámat hlavu. Ač nastane nový režim, budu se muset více šrotit, budu muset každý den dojíždět a tak dále a tak dále, tak se na tu životní změnu docela fakt že těším :D nevím co to se mnou je, ale pravda je taková, že už ten poslední prázdninový měsíc netrpělivě sedím na prdeli a čekám až nastane ten teror (?).

Nuže a teď pomalu a jistě přicházejí vejcucy o tom, jak nebudu nic stíhat a na blog.cz nebudu mít přes tu haldu práce ani pomyšlení a články budou tak intenzivní, jak jen to jde. Bohužel je to tak, ale nic není ztraceno, protože mám v plánu si do rozepsaných přidat tolik článků co mě napadlo, jak jen to jde, abych potom, co příjdu pozdě domů celá vyždímaná se nemusela ještě zabývat přípravou článků.

A závěrem bych se chtěla poptat vás všech, co tenhle článek dočetli až sem (tleskám), kam na střední/vysoké, popřípadě do jaké třídy na základce zavítáte tento rok? Jak se těšíte... povídejte, přehánějte, jaké jsou pocity?

Za vzpomínkami Claire Malfoyové - 1. kapitola

26. srpna 2015 v 13:39 | Eℓeαnσr ツ |  Za vzpomínkami Claire Malfoyové
Tak a první kapitola této fanfikce, která se řadí do povídek na přání, je na světě. Za nápad vděčím Lunar, pro kterou je též povídka napsaná. Když mi napsala, že chce povídku na téma HP, nemohla jsem odmítnout, protože ten svět nenahraditelně miluju a vždy budu. A ke všemu ještě Malfoyovi! No kdo by to odmítnul? :D Aby bylo jasno, děj se odehrává za 2. kouzelnické války, ale vyskytují se tam flashbacky, tzv. útržky z minulosti a to dost často. A ještě něco... na povídce se pracuje, takže nemůžu slíbit, že se druhá kapitola tady objeví v blízké době... Tak snad se bude líbit. :)


Stories for you

24. srpna 2015 v 16:35 | Eℓeαnσr ツ

25 fakticky 'originálních' faktů o admince tohoto blogu

24. srpna 2015 v 13:15 | Eℓeαnσr ツ |  O Eleanor
1.) Tři činnosti, které považuju za osvobozující a naprosto úžasné na "vyhnání" přebytečných myšlenek z hlavy: koukání z okna jedoucího vlaku, stání v dešti, pohled na ohňostroj.


2.) Nejím sladké, nepiju slazené nápoje, ani nesladím, ale nedokáži se vzdát jedné sladké vášně - pistáciové zmrzliny.

3.) Od března letošního roku pravidelně cvičím, posiluju a věnuji se tancování zumby + snažím se jíst zdravě.


4.) Mám nespočet snů a vysokých cílů. Prakticky by se dalo říct, že žiji pro ně.

5.) Jsem knihomol. Když už se začtu do knihy, mám tendence jí přečíst hned na místě a často mívám knižní kocovinu.


6.) Mé pravé jméno je Anita. Pojmenoval mě tak můj táta po zpěvačce Anitě Doth.

7.) Jako jedna z mála nesnáším léto a naopak miluji zimu.


8.) Mým nejoblíbenějším filmovým/knižním světem je svět Harryho Pottera. To jsou filmy mého dětství, jehož knihy jsem stihla přečíst za necelé 2 měsíce. Miluji ten svět a asi nikdy si jej nenabažím. Mezi oblíbené postavy patří: Severus Snape, Remus Lupin, Nymphadora Tonks, Weasley Twins, Draco Malfoy.

9.) ... Moudrý klobouk by mě bezpochyb zařadil do Zmijozelu.


10.) Mám slabost pro německé auta (nejlepší auta na světě).

11.) Mou velkou vášní je tanec - kdybych mohla, protancovala bych celý den i noc.


12.) Mám panickou hrůzu z hadů, trpím klaustrfobií a bojím se výšek.

13.) Mé nejoblíbenější město je Istanbul. I když jsem v něm ještě nikdy nebyla, to město mi příjde neprosto unikátní, pohádkové a prostě originální.


14.) Hodně lidí říká, že jsem necitelná, protože neumím vyjadřovat své city. Já jen říkám, že se zkrátka nemusím projevovat před celým světem.

15.) Miluju fotbal! A ráda koukám na fotbalisty... :D #fcbayernmunchen #fcbarcelona16.) Rap je mým nejmilejším hudebním žánrem, ale miluju písničky od Freddie Mercuryho.

17.) Mívám depresivní až horové sny.


18.) Nevěřím na žádné BFF. To dle mě existuje jen v knihách a filmech. Ale nikomu to neberu. Jen říkám, že svět je příliš povrchní na to, aby někdo byl někomu "oddaný" na vždy.

19.) Mé oblíbené barvy jsou: fialová, růžová, zelená a černá.


20.) Jsem cholerik.

21.) Rachel McAdams je mým hereckým vzorem už dob, kdy jsem jako sedmiletá viděla poprvé Mean Girls. Dokonce o ní mám blog.


22.) Na hodně lidí působím arogantně.

23.) Co se týče školních předmětů, nejraději mám dějepis (zajímám se o historii), jazyky (čeština, angličtina, němčina) a když jsem byla na základce, tak hudebku. Naopak nesnáším a naprosto nerozumím matice, fyzice a chemii.


24.) Když jsem byla malá, myslela jsem si, že slovo rande je jedno z těch sprostých. :D

25.) Jsem jedináček, ale za to mám snad přes 20 bratranců a přes 10 sestřenic... (přestala jsem počítat).

Féria: Železný král + Železná dcera

23. srpna 2015 v 15:51 | Eℓeαnσr ツ |  Recenze knih
Za tu dobu, co jsem tu nebyla, jsem se nějak "pohla" ve čtení. Abych pravdu řekla, za jediný měsíc, jsem z knihovny přečetla v přepočtu něco přes 15 knih. Takže je dost pravděpodobné, že se tu budou objevovat recenze.


Série: Temné vize

22. srpna 2015 v 16:50 | Eℓeαnσr ツ |  Recenze knih

Jeune et Belle → 3. kapitola

20. srpna 2015 v 21:14 | Eℓeαnσr ツ |  Jeune et Belle
Po nějaké té pauze přidávám další díl Jeune et Belle. Jsem si vědoma toho, že někdo možná tuhle povídku ani nezná..no, spíš nikdo.:D Tak proto vás předtím, jak začnete číst tento díl, žádám, aby jste se pustili do předchozích dílů. Jinak jsem na sebe fakt hrdá, že jsem se naučila psát dlouhé kapitoly! :D